Udział studentów IA w organizacji Dnia Dziecka w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym na Prokocimiu

Studenci i pracownicy związani z Katedrą Mechaniki i Wibroakustyki AGH prowadzą także aktywną działalność charytatywną. 4 czerwca 2017 roku zespół Koła Naukowego Akustyki Architektonicznej oraz Koła Naukowego Inżynierii akustycznej w składzie: dr inż. Dorota Czopek, mgr inż. Daniel Tokarczyk, inż. Bartłomiej Chojnacki, Weronika Ficek, Daniel Adamczyk oraz Jacek Kuprel brali udział w organizacji Dnia Dziecka dla pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego na krakowskim Prokocimiu.

fot. Mateusz Dróździewicz

Ekipa AGH była odpowiedzialna za prowadzenie warsztatów i pokazów związanych z akustyką. Zaprezentowano między innymi:

• drgania rezonansowe płyty (tzw. figury Chladniego, na zdjęciu)
  • grę na thereminie
  • warsztaty rytmiczno-ruchowe dla najmłodszych
  • tworzenie muzyki na żywo na podstawie nagrań odgłosów wydawanych przez uczestników warsztatów

fot. Mateusz Dróździewicz

Całe wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a zespół AGH wrócił bogatszy o nowe doświadczenia i pełen chęci do dalszej pracy. Zapraszamy do przeczytania relacji z całego wydarzenia: