138. Konwencja AES w Warszawie

W dniach 7-10 maja w Warszawie, po raz pierwszy w Polsce, odbyła się 138. międzynarodowa Konwencja Audio Engineering Society. Wśród uczestników znalazła się liczna reprezentacja Krakowskiej Sekcji Studenckiej AES – w znacznej większości studentów i absolwentów kierunku Inżynieria Akustyczna. Łącznie było to ponad trzydzieści osób.

Warto zaznaczyć, że studenci Inżynierii Akustycznej aktywnie uczestniczyli we wszystkich wydarzeniach studenckich zorganizowanych na Konwencji. Podczas tzw. Education Fair prezentowali ofertę naszych studiów; licznie wzięli udział w konkursach dla studentów – zarówno w konkursach na najlepsze studenckie nagrania – produkcje muzyczne oraz projekty sprzętowe. Jeden z naszych studentów stanął na podium konkursu na najlepszy studencki projekt sprzętowy – otrzymał srebrną nagrodę za skonstruowanie unikatowego syntezatora.

Na konwencji zostały zaprezentowane cztery artykuły naukowe związane z Katedrą Mechaniki i Wibroakustyki, w tym jeden, którego współautorem był student Inżynierii Akustycznej.


Krivit_Kleczkowski

Od lewej Prezydent-Elekt AES John Krivit i Prof. Piotr Kleczkowski

20150509_140219

studenci IA promują swój kierunek na Education Fair

20150510_135806

studenci i absolwenci IA na Konwencji