Spotkanie z Ianem Corbettem

Tuż po Konwencji AES w Warszawie do Krakowa przyjechał jeden z jurorów konkursów na najlepsze studenckie produkcje muzyczne – Ian Corbett. Krakowska Sekcja Studencka AES zorganizowała z nim spotkanie w studiu nagrań Kotłownia.

Ian Corbett jest wykładowcą na Uniwersytecie w Kansas, gdzie uczy reżyserii dźwięku. Jest również wieloletnim członkiem AES i autorem wielu artykułów naukowych i branżowych. W 2014 roku nakładem wydawnictwa Focal Press wydał książkę „Mic It Up”.

Jego spotkanie ze studentami Inżynierii Akustycznej składało się z dwóch części. W pierwszej Ian Corbett zaprezentował wykład, który premierę miał na Konwencji AES w Warszawie. Druga część była luźniejsza i bardziej skoncentrowana na studentach. Każdy, kto chciał, miał okazję zaprezentować swoje nagrania i produkcje. Po każdym odsłuchaniu wywiązywała się dyskusja, a studenci mogli uzyskać opinię i wskazówki z najwyższej półki na temat swoich prac.

Spotkanie było pierwszym z serii spotkań z realizatorami z wąskiego grona najlepszych, które będą organizowane przez Krakowską Sekcję Studencką AES.

20150515_112721

20150515_113527

20150515_120544